Archive for Únor, 2011

Výhodné nabídky pojištění02.07.11

V tomto článku naleznete informace, jak postupovat, abyste získali to nejlevnější povinné ručení a nic neopomenuli při výběru své pojišťovny zohlednit.

Chci pouze povinné ručení
Pak je to naprosto snadná situace. Bez možnosti většího omylu můžete všechny starosti nechat na kalkulátoru povinného ručení, který zohlední nabídky všech pojišťoven na trhu vzhledem k vámi zadaným parametrům. Mezi nejdůležitější parametry patří:

  • Objem motoru vozidla (ccm), případně jeho výkon (v kW)
  • Stáří vozidla
  • Váš věk, bydliště (okres, případně velikost obce, ve které žijete)
  • Průběh předchozího pojištění (bonusový a malusový systém)

Chci víc
Pak lze doporučit vyhledání poradce, který vám všechno usnadní. Prostudovat nabídky všech pojišťoven není úplně snadné, porovnání jednotlivých nabídek mezi sebou pak chce dostatečný vhled a zkušenosti, k čemuž ani stránky pojišťovny mnohdy nestačí.
Pokud to ale opravdu chcete zvládnout sami, je dobré se zaměřit na několik podstatných věcí:

  • Co všechno chcete u pojišťovny uzavřít? Pokud nepřijdete na pobočku s jasnou představou, dost možná vás přemluví do různých druhů pojištění, které jsou zdánlivě výhodné, ale pro vás naprosto nepotřebné. Rozmyslete si, zda chcete povinné ručení a havarijní pojištění nebo ještě něco navíc- některé pojišťovny nabízejí bonusy pro havarijní pojištění ve výši bonusů povinného ručení, nebo například slevy na povinné ručení při současném uzavření havarijního pojištění nebo jiného druhu, například životního pojištění.
  • Potřebujete nějaký specifický produkt, který nemá každá pojišťovna? Pokud ano, pak je výběr usnadněn. Pokud například toužíte po pojištění pokut, nezbývá vám než využít služeb pojišťovny Slavia, nebo pokud chcete ochranu před střetem se zvěří, musíte důvěřovat Generali a podobně. Vybírání podle těchto minoritních prvků bych však nedoporučoval. Něco jiného jsou například nabídky pojišťoven, které přenášejí bonus od nejlepšího řidiče na ostatní členy rodiny/domácnosti. To může ušetřit každý rok mnoho tisíc korun.

Posted in Nezařazenéwith No Comments →

Připojištění vozidel02.07.11

Při výběru ochrany našeho automobilu nemusíme spoléhat pouze na produkty povinného ručení a havarijního pojištění. Naše povinné ručení vlastně ani náš vůz nechrání a havarijní pojištění také nedokáže ochránit vše. Většina pojišťoven tak nabízí různé formy připojištění, díky kterým můžeme vybrat přesně takový stupeň ochrany, který uznáme za vhodný.

Zdraví především
Mezi nejrozšířenější druhy připojištění patří úrazové pojištění. Existuje přitom několik variant, z nichž je nejčastější úrazové připojištění řidiče. Mnoho pojišťoven ho nabízí zdarma, jako doplněk pro povinné ručení. Je možné ale pojistit i ostatní osoby, které přepravujeme, což se může také vyplatit. Z úrazového pojištění se platí i smrt nebo trvalé následky na zdraví.

Skla a zase skla
Můžete být sebelepším řidičem, ale poškození skel se nemusíte vyhnout. Kamínky odletující od vozů jedoucích před námi si s neskutečnou přesností (zákonu schválnosti) hledají naše čelní skla, na kterých se pak objevují nehezké praskliny. Ideální je poznamenat si SPZ řidiče, jehož auto situaci zavinilo, ale to není vždy možné. Pokud chcete mít 100% ochranu, určitě se vyplatí sjednat pojištění skel. To se nabízí většinou ve dvou variantách- připojištění čelního skla a připojištění skel všech.
Vyplatí se dávat velký pozor na sjednané pojistné limity, protože dnes jsou skla dost drahou záležitostí. Ať už jde o originální skla od výrobce automobilu nebo o skla dále upravovaná nákladným tónováním. Jen čelní sklo může stát hodně přes 10 000Kč, takže si dopředu zjistěte ceny, ať až pozdě nezjistíte, že vám limit pojistky nevystačí na nákup skla nového.

Zavazadla, zvěř,…
Pojištění přepravovaných zavazadel patří mezi další tradiční produkty, kterými se můžeme chránit. Je dobré si zjistit, jak vaše pojišťovna přistupuje k různým druhům zavazadel, například k jízdním kolům umístěným na střeše vozu a podobně.
V naší republice také není nic složitého narazit na silnici na zvěř. Bohužel není ani složité narazit do zvěře. Stává se to každou chvíli a i malá srnka dokáže vaše auto výrazně poškodit, alespoň do té míry, že oprava bude stát tisíce korun i víc. Pojistit se proti takovému nebezpečí můžete s relativně novým produktem na našem trhu u pojišťovny Generali.

Posted in Nezařazenéwith Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Připojištění vozidel

Online pojištění vozidel02.07.11

Pojištění online, tedy po internetu, má několik zjevných výhod a dokonce pro některé z nás i nějakou tu nevýhodu, proto je dobré si o nabídkách pojišťoven co nejvíce zjistit předem. Je právě pro vás výhodné sjednat povinné ručení online?

Výhody, výhody, výhody
Opravdu, u většiny pojišťoven a ve většině situací má toto řešení pozitivní dopady. V první řadě je tento druh sjednání povinného ručení většinou levnější, většinou o cca 5-10% z roční ceny pojistného. A to není málo, i u (objemově či výkonově) nejmenších automobilů jde o stokoruny ročně. Je to dáno nižší zátěží na pracovníky pojišťovny, která si jich tím pádem může dovolit zaměstnávat méně, když každou novou smlouvu o povinném ručení nedoprovází relativně dlouhá návštěva pojišťovny.
V tom spočívá i další výhoda pojištění online. Nikam nemusíte, vše si zařídíte z domova. Stačí mít internet a tiskárnu, na které si po zaplacení (nejlépe platební kartou) pojistného na rok (nebo kratší časové období) vytisknete dočasnou zelenou kartu. Opravdu, stačí vyplnit formulář na internetu, zaplatit pojistné, vytisknout kartu a můžete s nově pojištěným vozem na silnici- to celé nebude trvat déle než čtvrt hodiny.

A možná i některé nevýhody
Pojišťovny nabízejí i jiné bonusy, výhody, slevy, které nemusejí být pro online sjednání pojištění dostupné. Jde o různé výhodné balíčky jako povinné ručení+havarijní pojištění se slevou (třeba i 10%). Stále sice platí, že online kalkulátor pojištění vám dokáže vybrat ideální pojišťovnu pro pojištění vašeho vozidla, ale tyto komplexnější služby je lepší zkusit v případě zájmu dohledat na stránkách pojišťoven nebo v součinnosti s agenturou, která se poskytováním povinného ručení zabývá a nabídne vám ten nejlepší produkt. Pro většinu řidičů je však bonus za online sjednání, navíc z pohodlí domova, jasnou volbou.

Posted in Nezařazenéwith No Comments →

Pojišťovny a jejich specifika02.07.11

Tento článek se ani v nejmenším nebude snažit porovnávat jednotlivé sazby pojišťoven, od toho tu jsou kalkulátory pojištění. Ačkoliv většina pojišťoven používá přibližně stejný systém založený na výpočtu pojistného z objemu motoru vozidla a na bonusech za bezeškodné období, specifik je spousty. Některé pojišťovny nabídnou víc, než se na první pohled zdá, některé naopak méně- není dobré se spoléhat pouze na tabulkové údaje, které vám řeknou, že ta která pojišťovna má pro vás a vaše vozidlo nejlevnější povinné ručení. Podívejme se tedy, čím se od sebe jednotlivé pojišťovny liší a hlavně, v čem leží jejich největší výhody.

AIM všeobecná pojišťovací společnost
AIM se zabývá hlavně havarijním pojištěním. Na náš trh přinesla pokrokovou službu GAP, která vám zajistí dorovnání nákupní ceny vozu při jeho likvidaci, takže vám bude zaplacena i rozdíl mezi reálnou cenou vozu a cenou, kterou jste za něj zaplatili. AIM dále vyniká osobním přístupem ke klientům, což znamená, že každý klient zde může najít přesně takový balíček služeb, který potřebuje.

Allianz
Tato pojišťovna přináší komplexní nabídku služeb, které k velké nadnárodní pojišťovně přirozeně přísluší. U asistenčních služeb můžete zvolit i určitou míru spoluúčasti, díky čemuž vás přijde tato služba levněji. Dále nabízí slevy při současném využití ostatních pojišťovacích produktů pojišťovny, kterými jsou hlavně životní pojištění, penzijní připojištění a podobně.

AXA pojišťovna
Přistupuje k pojištění vozidel zcela jinak, než ostatní pojišťovny. Používá 6 tříd automobilů podle toho, jaký výkon (v kW) jejich motor má. Dále výrazně upravuje cenu podle věku řidiče a velikosti jeho bydliště.

Česká podnikatelská pojišťovna
Patří mezi nejvýznamnější poskytovatele pojištění vozidel v ČR. Výhodný bonusový systém i sleva za příslib bezeškodného období se na ceně povinného ručení zaručeně příjemně promítnou.

Česká pojišťovna
Nabízí tradiční pojištění vozidel u naší největší pojišťovny. Příjemný je přenos bonusu v rámci rodiny, takzvaný Bonus od nejlepšího řidiče.

ČSOB pojišťovna
Alespoň teoreticky potěší zvýšením základního limitu plnění na škody způsobené na zdraví z tradičních 35 milionů na 44 milionů. Využitelnější jsou pak různé nestandardní bonusy pro stávající klienty ČSOB, pro obyvatele určitých okresů a podobně. Více informací o pojišťovně naleznete na www.csob.cz

Generali pojišťovna
Spadá do stejného holdingu jako Česká pojišťovna, tedy pod Generali PPF Holding. Kromě standardního bonusového systému nabízí i slevy pro havarijní pojištění ve výši bonusu povinného ručení nebo slevy pro obyvatele malých měst, držitele průkazu ZTP a podobně. Můžete se zde pojistit i proti střetu se zvěří.

Hasičská vzájemná pojišťovna
Poskytuje hlavně slevy pro určité skupiny obyvatel. Hlavně pro držitele průkazu ZTP, pro dobrovolné hasiče a pro hasičské vozy.

Kooperativa pojišťovna
Vedle standardního až 50% bonusu nabízí i další slevu pro havarijní pojištění za používání nadstandardních bezpečnostních prvků. Zodpovědní řidiči ocení i slevu za používání zimních pneumatik v určených měsících. Kooperativa poskytuje i v poslední době velmi oblíbený systém vyřízení otravných náležitostí po nehodě, se kterými se už řidič nemusí tolik zatěžovat.

Pojišťovna Slavia
Na našem trhu se proslavila především produktem pojištění pokut, který nazývá příznačně KRYŠTOF. Není to však to nejzajímavější, čím by měla oslovit případné klienty. Bonusový systém se zastavuje až na hodnotě 60%, což je nadstandard. Slavia poskytuje i slevy za příslib bezeškodného období, nebo pro vozidla upravená pro invalidy. Při využívání zimních pneumatik se můžete těšit na slevu 5% a připraven je i další bonus pro více pojištěných vozidel z jedné domácnosti.

Triglav pojišťovna
Překvapí parametry svého jediného produktu, který má limity plnění nastaveny na 50 milionů korun. Bonusový systém za bezeškodné období může nabídnout až 60% slevu na pojistném.

Uniqa pojišťovna
Nabízí tradiční bonus ve výši slevy 5% za každý rok bezeškodného období a k tomu například slevu pro řidiče starší 55 let, pro držitele průkazu ZTP nebo pro lékaře.

Wüstenrot pojišťovna
Přináší bonus až 60% za délku bezeškodného období, který je dokonce možné převést až na další tři vozidla v domácnosti. Pojistné se zde vypočítává z výkonu motoru vozidla (v kW) a stávající klienti Wüstenrot se mohou těšit na 10% slevu. Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé malých měst, kteří mohou dostat další až 20% slevu.

Posted in Nezařazenéwith Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pojišťovny a jejich specifika

Asistenční služby pojišťoven02.07.11

Asistenční služby jsou asi nejvýraznějším trendem dnešního trhu s pojištěním vozidel. Ze služby pro bohaté se transformovaly do výhody, která je dostupná i pro to nejlevnější povinné ručení nebo havarijní pojištění, tedy alespoň v určité míře.

Zdarma? Ano i ne
Dnes jsou základní asistenční služby u většiny pojišťoven součástí i toho nejzákladnějšího pojištění vozidel. Nejde většinou o nijak závratné služby, které jsou navíc omezeny velmi nízkými limity, případně jsou platné jen na území České republiky, ale i to málo dokáže řidiči zajistit určitý pocit bezpečí.
Výraznější asistenční služby prostě s nejlevnějším produktem pojišťovny nikde nedostanete. Ale to neznamená, že musíte za další asistenční služby platit, protože je vícero způsobů, jak je získat.

Vyšší limity pojištění
Ano, některé pojišťovny navyšují asistenční služby společně s vyšším limitem povinného ručení, tedy nad základních 35 milionů korun pro škody způsobené na zdraví i majetku. Pro řidiče, kteří rádi tyto vyšší limity využívají, je taková pojišťovna ideální pro získání asistenčních služeb zdarma.

Havarijní pojištění
Svým charakterem spadají asistenční služby pod rozšířené pojištění vozidel, známé havarijní pojištění. Nejde však už o nadstavbu, kterou je nutné vždy zaplatit- naopak, právě havarijní pojištění v sobě často velké balíčky asistenčních služeb obsahuje, zdarma. I zde samozřejmě platí, že ne každá pojišťovna ke svým produktům přistupuje stejně, ale pokud využíváte havarijní pojištění, není problém zvolit takovou pojišťovnu, která vám k němu poskytne prvotřídní asistenční služby.

Doplňkové pojištění
To je zpravidla výhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit na povinném ručení, protože si ho můžete zakoupit u většiny pojišťoven zcela zvlášť. Můžete tak zaplatit méně a vybrat si jen takové asistenční služby, které chcete (v rámci balíčků).

Posted in Nezařazenéwith Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Asistenční služby pojišťoven

  • You Avatar