Asistenční služby pojišťoven

Posted in Nezařazené on Úno 07, 2011

Asistenční služby jsou asi nejvýraznějším trendem dnešního trhu s pojištěním vozidel. Ze služby pro bohaté se transformovaly do výhody, která je dostupná i pro to nejlevnější povinné ručení nebo havarijní pojištění, tedy alespoň v určité míře.

Zdarma? Ano i ne
Dnes jsou základní asistenční služby u většiny pojišťoven součástí i toho nejzákladnějšího pojištění vozidel. Nejde většinou o nijak závratné služby, které jsou navíc omezeny velmi nízkými limity, případně jsou platné jen na území České republiky, ale i to málo dokáže řidiči zajistit určitý pocit bezpečí.
Výraznější asistenční služby prostě s nejlevnějším produktem pojišťovny nikde nedostanete. Ale to neznamená, že musíte za další asistenční služby platit, protože je vícero způsobů, jak je získat.

Vyšší limity pojištění
Ano, některé pojišťovny navyšují asistenční služby společně s vyšším limitem povinného ručení, tedy nad základních 35 milionů korun pro škody způsobené na zdraví i majetku. Pro řidiče, kteří rádi tyto vyšší limity využívají, je taková pojišťovna ideální pro získání asistenčních služeb zdarma.

Havarijní pojištění
Svým charakterem spadají asistenční služby pod rozšířené pojištění vozidel, známé havarijní pojištění. Nejde však už o nadstavbu, kterou je nutné vždy zaplatit- naopak, právě havarijní pojištění v sobě často velké balíčky asistenčních služeb obsahuje, zdarma. I zde samozřejmě platí, že ne každá pojišťovna ke svým produktům přistupuje stejně, ale pokud využíváte havarijní pojištění, není problém zvolit takovou pojišťovnu, která vám k němu poskytne prvotřídní asistenční služby.

Doplňkové pojištění
To je zpravidla výhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit na povinném ručení, protože si ho můžete zakoupit u většiny pojišťoven zcela zvlášť. Můžete tak zaplatit méně a vybrat si jen takové asistenční služby, které chcete (v rámci balíčků).

Comments are closed.


  • You Avatar