Online pojištění vozidel

Posted in Nezařazené on Úno 07, 2011

Pojištění online, tedy po internetu, má několik zjevných výhod a dokonce pro některé z nás i nějakou tu nevýhodu, proto je dobré si o nabídkách pojišťoven co nejvíce zjistit předem. Je právě pro vás výhodné sjednat povinné ručení online?

Výhody, výhody, výhody
Opravdu, u většiny pojišťoven a ve většině situací má toto řešení pozitivní dopady. V první řadě je tento druh sjednání povinného ručení většinou levnější, většinou o cca 5-10% z roční ceny pojistného. A to není málo, i u (objemově či výkonově) nejmenších automobilů jde o stokoruny ročně. Je to dáno nižší zátěží na pracovníky pojišťovny, která si jich tím pádem může dovolit zaměstnávat méně, když každou novou smlouvu o povinném ručení nedoprovází relativně dlouhá návštěva pojišťovny.
V tom spočívá i další výhoda pojištění online. Nikam nemusíte, vše si zařídíte z domova. Stačí mít internet a tiskárnu, na které si po zaplacení (nejlépe platební kartou) pojistného na rok (nebo kratší časové období) vytisknete dočasnou zelenou kartu. Opravdu, stačí vyplnit formulář na internetu, zaplatit pojistné, vytisknout kartu a můžete s nově pojištěným vozem na silnici- to celé nebude trvat déle než čtvrt hodiny.

A možná i některé nevýhody
Pojišťovny nabízejí i jiné bonusy, výhody, slevy, které nemusejí být pro online sjednání pojištění dostupné. Jde o různé výhodné balíčky jako povinné ručení+havarijní pojištění se slevou (třeba i 10%). Stále sice platí, že online kalkulátor pojištění vám dokáže vybrat ideální pojišťovnu pro pojištění vašeho vozidla, ale tyto komplexnější služby je lepší zkusit v případě zájmu dohledat na stránkách pojišťoven nebo v součinnosti s agenturou, která se poskytováním povinného ručení zabývá a nabídne vám ten nejlepší produkt. Pro většinu řidičů je však bonus za online sjednání, navíc z pohodlí domova, jasnou volbou.

Comments are closed.


  • You Avatar