Pojišťovny a jejich specifika

Posted in Nezařazené on Úno 07, 2011

Tento článek se ani v nejmenším nebude snažit porovnávat jednotlivé sazby pojišťoven, od toho tu jsou kalkulátory pojištění. Ačkoliv většina pojišťoven používá přibližně stejný systém založený na výpočtu pojistného z objemu motoru vozidla a na bonusech za bezeškodné období, specifik je spousty. Některé pojišťovny nabídnou víc, než se na první pohled zdá, některé naopak méně- není dobré se spoléhat pouze na tabulkové údaje, které vám řeknou, že ta která pojišťovna má pro vás a vaše vozidlo nejlevnější povinné ručení. Podívejme se tedy, čím se od sebe jednotlivé pojišťovny liší a hlavně, v čem leží jejich největší výhody.

AIM všeobecná pojišťovací společnost
AIM se zabývá hlavně havarijním pojištěním. Na náš trh přinesla pokrokovou službu GAP, která vám zajistí dorovnání nákupní ceny vozu při jeho likvidaci, takže vám bude zaplacena i rozdíl mezi reálnou cenou vozu a cenou, kterou jste za něj zaplatili. AIM dále vyniká osobním přístupem ke klientům, což znamená, že každý klient zde může najít přesně takový balíček služeb, který potřebuje.

Allianz
Tato pojišťovna přináší komplexní nabídku služeb, které k velké nadnárodní pojišťovně přirozeně přísluší. U asistenčních služeb můžete zvolit i určitou míru spoluúčasti, díky čemuž vás přijde tato služba levněji. Dále nabízí slevy při současném využití ostatních pojišťovacích produktů pojišťovny, kterými jsou hlavně životní pojištění, penzijní připojištění a podobně.

AXA pojišťovna
Přistupuje k pojištění vozidel zcela jinak, než ostatní pojišťovny. Používá 6 tříd automobilů podle toho, jaký výkon (v kW) jejich motor má. Dále výrazně upravuje cenu podle věku řidiče a velikosti jeho bydliště.

Česká podnikatelská pojišťovna
Patří mezi nejvýznamnější poskytovatele pojištění vozidel v ČR. Výhodný bonusový systém i sleva za příslib bezeškodného období se na ceně povinného ručení zaručeně příjemně promítnou.

Česká pojišťovna
Nabízí tradiční pojištění vozidel u naší největší pojišťovny. Příjemný je přenos bonusu v rámci rodiny, takzvaný Bonus od nejlepšího řidiče.

ČSOB pojišťovna
Alespoň teoreticky potěší zvýšením základního limitu plnění na škody způsobené na zdraví z tradičních 35 milionů na 44 milionů. Využitelnější jsou pak různé nestandardní bonusy pro stávající klienty ČSOB, pro obyvatele určitých okresů a podobně. Více informací o pojišťovně naleznete na www.csob.cz

Generali pojišťovna
Spadá do stejného holdingu jako Česká pojišťovna, tedy pod Generali PPF Holding. Kromě standardního bonusového systému nabízí i slevy pro havarijní pojištění ve výši bonusu povinného ručení nebo slevy pro obyvatele malých měst, držitele průkazu ZTP a podobně. Můžete se zde pojistit i proti střetu se zvěří.

Hasičská vzájemná pojišťovna
Poskytuje hlavně slevy pro určité skupiny obyvatel. Hlavně pro držitele průkazu ZTP, pro dobrovolné hasiče a pro hasičské vozy.

Kooperativa pojišťovna
Vedle standardního až 50% bonusu nabízí i další slevu pro havarijní pojištění za používání nadstandardních bezpečnostních prvků. Zodpovědní řidiči ocení i slevu za používání zimních pneumatik v určených měsících. Kooperativa poskytuje i v poslední době velmi oblíbený systém vyřízení otravných náležitostí po nehodě, se kterými se už řidič nemusí tolik zatěžovat.

Pojišťovna Slavia
Na našem trhu se proslavila především produktem pojištění pokut, který nazývá příznačně KRYŠTOF. Není to však to nejzajímavější, čím by měla oslovit případné klienty. Bonusový systém se zastavuje až na hodnotě 60%, což je nadstandard. Slavia poskytuje i slevy za příslib bezeškodného období, nebo pro vozidla upravená pro invalidy. Při využívání zimních pneumatik se můžete těšit na slevu 5% a připraven je i další bonus pro více pojištěných vozidel z jedné domácnosti.

Triglav pojišťovna
Překvapí parametry svého jediného produktu, který má limity plnění nastaveny na 50 milionů korun. Bonusový systém za bezeškodné období může nabídnout až 60% slevu na pojistném.

Uniqa pojišťovna
Nabízí tradiční bonus ve výši slevy 5% za každý rok bezeškodného období a k tomu například slevu pro řidiče starší 55 let, pro držitele průkazu ZTP nebo pro lékaře.

Wüstenrot pojišťovna
Přináší bonus až 60% za délku bezeškodného období, který je dokonce možné převést až na další tři vozidla v domácnosti. Pojistné se zde vypočítává z výkonu motoru vozidla (v kW) a stávající klienti Wüstenrot se mohou těšit na 10% slevu. Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé malých měst, kteří mohou dostat další až 20% slevu.

Comments are closed.


  • You Avatar