Připojištění vozidel

Posted in Nezařazené on Úno 07, 2011

Při výběru ochrany našeho automobilu nemusíme spoléhat pouze na produkty povinného ručení a havarijního pojištění. Naše povinné ručení vlastně ani náš vůz nechrání a havarijní pojištění také nedokáže ochránit vše. Většina pojišťoven tak nabízí různé formy připojištění, díky kterým můžeme vybrat přesně takový stupeň ochrany, který uznáme za vhodný.

Zdraví především
Mezi nejrozšířenější druhy připojištění patří úrazové pojištění. Existuje přitom několik variant, z nichž je nejčastější úrazové připojištění řidiče. Mnoho pojišťoven ho nabízí zdarma, jako doplněk pro povinné ručení. Je možné ale pojistit i ostatní osoby, které přepravujeme, což se může také vyplatit. Z úrazového pojištění se platí i smrt nebo trvalé následky na zdraví.

Skla a zase skla
Můžete být sebelepším řidičem, ale poškození skel se nemusíte vyhnout. Kamínky odletující od vozů jedoucích před námi si s neskutečnou přesností (zákonu schválnosti) hledají naše čelní skla, na kterých se pak objevují nehezké praskliny. Ideální je poznamenat si SPZ řidiče, jehož auto situaci zavinilo, ale to není vždy možné. Pokud chcete mít 100% ochranu, určitě se vyplatí sjednat pojištění skel. To se nabízí většinou ve dvou variantách- připojištění čelního skla a připojištění skel všech.
Vyplatí se dávat velký pozor na sjednané pojistné limity, protože dnes jsou skla dost drahou záležitostí. Ať už jde o originální skla od výrobce automobilu nebo o skla dále upravovaná nákladným tónováním. Jen čelní sklo může stát hodně přes 10 000Kč, takže si dopředu zjistěte ceny, ať až pozdě nezjistíte, že vám limit pojistky nevystačí na nákup skla nového.

Zavazadla, zvěř,…
Pojištění přepravovaných zavazadel patří mezi další tradiční produkty, kterými se můžeme chránit. Je dobré si zjistit, jak vaše pojišťovna přistupuje k různým druhům zavazadel, například k jízdním kolům umístěným na střeše vozu a podobně.
V naší republice také není nic složitého narazit na silnici na zvěř. Bohužel není ani složité narazit do zvěře. Stává se to každou chvíli a i malá srnka dokáže vaše auto výrazně poškodit, alespoň do té míry, že oprava bude stát tisíce korun i víc. Pojistit se proti takovému nebezpečí můžete s relativně novým produktem na našem trhu u pojišťovny Generali.

Comments are closed.


  • You Avatar