Výhodné nabídky pojištění

Posted in Nezařazené on Úno 07, 2011

V tomto článku naleznete informace, jak postupovat, abyste získali to nejlevnější povinné ručení a nic neopomenuli při výběru své pojišťovny zohlednit.

Chci pouze povinné ručení
Pak je to naprosto snadná situace. Bez možnosti většího omylu můžete všechny starosti nechat na kalkulátoru povinného ručení, který zohlední nabídky všech pojišťoven na trhu vzhledem k vámi zadaným parametrům. Mezi nejdůležitější parametry patří:

  • Objem motoru vozidla (ccm), případně jeho výkon (v kW)
  • Stáří vozidla
  • Váš věk, bydliště (okres, případně velikost obce, ve které žijete)
  • Průběh předchozího pojištění (bonusový a malusový systém)

Chci víc
Pak lze doporučit vyhledání poradce, který vám všechno usnadní. Prostudovat nabídky všech pojišťoven není úplně snadné, porovnání jednotlivých nabídek mezi sebou pak chce dostatečný vhled a zkušenosti, k čemuž ani stránky pojišťovny mnohdy nestačí.
Pokud to ale opravdu chcete zvládnout sami, je dobré se zaměřit na několik podstatných věcí:

  • Co všechno chcete u pojišťovny uzavřít? Pokud nepřijdete na pobočku s jasnou představou, dost možná vás přemluví do různých druhů pojištění, které jsou zdánlivě výhodné, ale pro vás naprosto nepotřebné. Rozmyslete si, zda chcete povinné ručení a havarijní pojištění nebo ještě něco navíc- některé pojišťovny nabízejí bonusy pro havarijní pojištění ve výši bonusů povinného ručení, nebo například slevy na povinné ručení při současném uzavření havarijního pojištění nebo jiného druhu, například životního pojištění.
  • Potřebujete nějaký specifický produkt, který nemá každá pojišťovna? Pokud ano, pak je výběr usnadněn. Pokud například toužíte po pojištění pokut, nezbývá vám než využít služeb pojišťovny Slavia, nebo pokud chcete ochranu před střetem se zvěří, musíte důvěřovat Generali a podobně. Vybírání podle těchto minoritních prvků bych však nedoporučoval. Něco jiného jsou například nabídky pojišťoven, které přenášejí bonus od nejlepšího řidiče na ostatní členy rodiny/domácnosti. To může ušetřit každý rok mnoho tisíc korun.

Comments are closed.


  • You Avatar